Пра курсы
ГАРАДЫ :


Расклад заняткаў

calendar-icon

Ніжэй – расклад заняткаў “Мова Нанова” ў наступных гарадах: Менск, Астравец, Бабруйск, Баранавічы, Берасце, Віцебск, Гародня, Гомель, Магілёў, Маладзечна, Светлагорск.

Заняткі ва ўсіх гарадах бясплатныя.

Арганізоўвайце Мову Нанова ў сваім горадзе – і пішыце на movananova@gmail.com! Прыедзем падтрымаць!

Замаўляйце кнігу “Мова Нанова: 20 крокаў да беларускай мовы”!

Менск

 

 

Maps-Pin-Place-icon Месца: Галерэя Ў (пр-т Незалежнасці, 37а, метро “Плошча Перамогі”)
alarm_clock_time_management_office_equipment_business_object_flat_icon_symbol-512  Час: 18.30
teacher  Вядоўцы – Алеся Літвіноўская і Глеб Лабадзенка.

hareckija

Дзень

Тэма

Госці і цікавінкі

20.02 Гарэцкія Госць — Радзім ГАРЭЦКІ!
27.02 Чэхія Госць — Святлана Вранава, перакладчык і арнітолаг з Чэхіі (цудоўна валодае беларускай мовай!)
06.03 ЗАНЯТКАЎ НЕ БУДЗЕ ЗАНЯТКАЎ НЕ БУДЗЕ, БО Ў ГЭТЫ ДЗЕНЬ ЗАНЯТАЕ ПАМЯШКАННЕ ГАЛЕРЭІ Ў.

 

Бабруйск  
24 лютага, 18:00 Кавярня “13:87″ (вуліца Савецкая, 73) Вконтакте
Facebook
Выкладчыкі: Алеся Лацінская, Вольга Рудая.
Гародня
20 лютага, 19:00 Вуліца Будзённага, 48а, офіс 63 Вконтакте
Facebook
Выкладчыкі:  Андрэй НесцяровічІгар КузьмінічЭмілія Комар, Інга Сакута
Баранавічы  
22 лютага, 18:30 PEOPLE BAR (вуліца Штакераў, 2А) Вконтакте
Facebook
Выкладчыкі: Юля Траццяк +375 (29) 855-09-97 і Алесь Гізун +375 (29) 203-24-93.
Берасце 
21 лютага, 18:30 Дзяржынскага, 50 Вконтакте
Facebook
Для дзетак: штосуботу а 16-й
Выкладчыкі заняткаў для дарослых: Максім Хлябец, Вольга Малафеечава +375 (29) 522-08-28
Маладзечна
21 лютага, 18:00 Бібліятэка “Верасок” (вуліца Вялікі Гасцінец, 121) Facebook
Вконтакте
ok.ru
Выкладчыкі: Настасся Роўда і Наталля Тур.
Магілёў
20 лютага, 19:00 ГЦ “Кола” (завулак Чкалава, 16) Вконтакте
Facebook
Выкладчыкі: Юрась Каласоўскі (+375 (29) 711-20-12), Марыя Лук’янава
Віцебск
22 лютага, 18:30 Вконтакте
Facebook 
Выкладчык: Сяржук Маркаў +375 (29) 514-09-63 (МТС)
Заняткі для дзетак: штонядзелю а 12-й
Астравец
22 лютага, 18:00 Вуліца Кастрычніцкая, 13 Вконтакте
Facebook
Выкладчыкі:  Алена Гануліч, Вольга Лябецкая 
Гомель
21 лютага, 18:00 Тайм-кафэ “Флэт” (вуліца Галавацкага, 19) Вконтакте
Facebook
Выкладчыкі: Юля Сівец, Мікола Бянько
Светлагорск
22 лютага, 18:30  Мікрараён Першамайскі, 43
Выкладчыкі: Дзяніс Рунец, Валянціна Бурко
Варшава (Warszawa)
Штоаўторак а 18:30 Warszawa, ul.Wiejska, 13/3 (Беларускі Дом у Варшаве). Наступныя заняткі: 7 чэрвеня, 18:30. Госці – ініцыятыва “Вольная Беларусь”: Жэня Ціхановіч, Агнешка Астроўска, Віка Хакімава. Выкладчык: Стась Раманчук Facebook
Стакгольм (Stockholm)
Штопанядзелак а 18:00  Stockholm, Vretensborgsvägen, 20, 8 tr. (офіс Föreningen Framtidståget). Выкладчыкі: Ірына Азаранка, Леся Руднік Facebook
Лімерык (Limerick)
Першая и трэцяя нядзеля месяца а 11:00 11 John str, Limerick. Выкладчык: Алеся Федаровіч. Кантактны тэлефон 0857119954.

movananova-parady

Партнёры — Кісларод
Партнёр — Цэнтр Кола
Партнёр — Сувеніры пра Беларусь
Партнёры — Трэці Сектар
Партнёр — Падароск
Партнёр — Будзьма
Партнёр — Viapol
Партнёр А-100
Кнігарня Логвінаў
Партнёр — Velcom па-беларуску
Партнёр — Лятучы ўніверсітэт
Партнёр — Галерэя Ў
Інфапартнёр — kniharnia.by
Інфапартнёр — Новы час
Інфа-партнёр — Разам
Інфа-партнёр knihi.by
Інфа-партнёр tuzin.fm
Інфапартнёры — ЭўраБеларусь
Інфапартнёры — Радыё Рацыя
Інфапартнёры — Нашыя Дзеткі
Інфапартнёр — Белсат